تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / انتظارات مردم آق قلا از شوراها در آستانه انتخابات شورای شهر و روستا

انتظارات مردم آق قلا از شوراها در آستانه انتخابات شورای شهر و روستا

 

 

مردم در مقابل رأی به نامزد مورد اطمینان خود انتظاراتی نیز دارند که می‌خواهند به آن عمل شود. بخشی از این انتظارات را از زبان مردم آق قلا  می شنویم.
به گزارش راه اسپی دژ، بدون تردید سیاست گذاری و مدیریت شهرها بدون مشارکت مردم و به‌کارگیری روش‌های نوین مدیریت امکان پذیر نیست. شورای شـهر یکی از نهادهایی است که با حضور نمایندگان شهروندان، مشارکت مردم را در سیاست گذاری و مدیریت شهری فراهم می‌کند.

در اسفندماه سال ۱۳۷۷  مردم فرصت یافتند تا برای انتخاب اعضای شـوراهای اسـلامی شهر، شهرک و روستا در انتخاباتی آزاد شرکت کنند. استقبال میلیون‌ها ایرانی از این رخداد تاریخی نشانه‌ای از علاقۀ دیـرینۀ آنـان بـه مشارکت در امور سیاسی و خدمات عمومی است که امید آن می‌رود شورای اسلامی منتخب مردم با آگـاهی نـسبت به وظیفۀ سنگین خویش در بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی جامعۀ محلی و آبادانی شهرها و روستاها تـلاش پیـ گیری داشته باشند.

مردم نیز در مقابل رأی به نامزد مورد اطمینان خود انتظاراتی نیز دارند که می‌خواهند به آن عمل شود. امروز به میان مردم آق‌قلا رفته تا بخشی از این انتظارات را از زبان آن‌ها بشنویم.

عبدالله پقه یکی از فرهنگیان آق‌قلایی در رابطه بااهمیت تخصص کاندیداهای شورای شهر و روستا به خبرنگار ما گفت : امروزه با پیشرفت دنیا و تکنولوژی همه کارها با تخصص و دانش انجام می‌شود. شورای شهر و روستا که عصاره مردم در مدیریت شهری و روستایی هستند از این قاعده مستثنا نیستند به همین دلیل است که کاندیدهای شورای شهر و روستا باید از افراد متخصص جامعه باشند.

نیازی از دیگر شهروندان شهر آق‌قلا داشتن برنامه مدون و برنامه ریزی توسط کاندیداهای شورای شهر و روستا را از شاخصه‌های اصلی نامزدهای انتخاباتی دانست و گفت :باگذشت بیش از سی سال از انقلاب اسلامی مشکلات زیادی در سطح جامعه و شهر و روستا مرتفع شده است ولی با پیشرفت زمان نیازهای جامعه بیشتر می‌شود.

وی افزود : بخشی از مشکلات جامعه شهری و روستایی توسط شورای شهر و روستا باید حل شود و برای حل مشکلات نیز باید با برنامه ریزی جلو رفت. من از یک نامزد انتخاباتی انتظارم این است که برنامه‌ای برای رفع مشکلات مردم ارائه دهد.

خانم سلاق از شهروندان آق‌قلایی می‌باشد که صداقت را ویژگی اساسی یک نامزد انتخاباتی می‌داند. وی به خبرنگار ما در این رابطه گفت : نامزدهای انتخاباتی چه شورای اسلامی شهر و روستا و چه ریاست جمهوری باید صداقت داشته باشند زیرا که مردم به حرف‌های قبل از انتخابات آنان اعتماد کرده و به آن‌ها رأی می‌دهند. پس حداقل انتظار مردم این است که صداقت داشته باشد

خانم سقر نیز در رابطه با ویژگی‌های یک نامزد انتخاباتی اصلح ، داشتن تعهد دانست و گفت : وقتی مردم به کسی رأی می‌دهند فرد انتخاب شده در قبال رأی مردم مسئول است و در منصبی که به آن دست یافته باید منافع گروهی جامعه را به منافع خودش یا افراد به‌خصوص ترجیح دهد زیرا که پیشرفت جامعه در گرو راهبرد منافع جمعی می‌باشد.

شریفی از دیگر شهروندان آق‌قلایی است که به خبرنگار ما گفت : آشنایی با مشکلات جامعه و مشکلات شهری از خصوصیات یک نامزد انتخاباتی اصلح می‌باشد زیرا که یک فرد آگاه به مشکلات مردم برای داشتن جامعه بهتر ، بیشتر کار می‌کند.

اسپی دژ نیز اطمینان دارد که شاهد مشارکت بالای مردم و انتخاباتی پرشور، شکوهمند و سالم خواهیم بود و برگ زرین دیگری به افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی افزوده خواهد شد.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


3 + = 12

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme