تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / زیرساخت های توسعه شهرستان آ ق قلا فراهم شده است.

زیرساخت های توسعه شهرستان آ ق قلا فراهم شده است.

زیرساخت های توسعه شهرستان آ ق قلا فراهم شده است. فرماندار شهرستان آق قلا در جمع نماز گزاران عید سعید فطر این شهرستان با بیان این مطلب گفت: با وجود اعمال تحریم ها و عدم تخصیص اعتبار  تملک دارایی  برای استان و شهرستان ، پروژه های بزرگ زیرساختی  در شهرستان در حال اجرا می باشد. حاجی گلدی کر  ضمن تبریک عید سعید فطر  و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تشکر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس و مراسم تشییع پیکر شهید پقه  اضافه کرد:  با پیگیری های استاندار محترم و نمایندگان محترم مجلس پل خرمشهر پس از چندین سال ناتمام بودن با پیگیری های جدی فرمانداری و مسئولین شهرستان به اتمام رسید و انشاءا… در آینده نزدیک پس از بازگشایی مسیر پل ، به صورت رسمی افتتاح خواهد شد تا گره کور ترافیک شهر آق قلا باز شود. فرماندار شهرستان آق قلا اضافه کرد: شرکت دارویی قاسم ایران و اداره کل گمرکات استان گلستان نیز از دیگر پروژه های هستند که در نزدیکی روستای قربان آباد عملیات اجرایی آنها آغاز شده که امیدواریم با پیگیری های دستگاه های ذیربط هرچه سریعتر به بهروه برداری برسد. پارک فناوری گلستان پروژه ای بی نظیر در کشور و حتی در دنیاست نماینده عالی دولت در بخش دیگری از سخنانش به پروژه بی نظیر پارک فناوری گلستان اشاره کردند و افزودند: این پروژه از جمله های پروژه های است که نه تنها در کشور بی نظیر  است بلکه در دنیا هم در چند کشور انگشت شمار وجود دارد که با بهره برداری از آن  که پل ارتباطی بین سرمایه گذاران و دولت و صنعت است ، انشاءا…  سرمایه گذاران زیادی  به شهرستان جذب و باعث توسعه و شتاب صنعت در شهرستان  خواهد شد . کر اضافه کرد: مرکز فنی و حرفه ای نیز که ۹۰ درصد کار اجرایی آن به اتمام رسیده و نقش مهمی در ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری خواهد داشت در آینده نزدیک در شهرک صنعتی آق قلا  به بهره برداری خواهد رسید از جمله پروژه های هست که در گذشته غفلت شده است . فرماندار شهرستان آق قلا در ادامه سخنانش به بعضی از پروژه های شهرستان  اشاره کرد و افزود : ساخت مصلی  بزرگ نماز جمعه آ ق قلا از جمله  آرزوهای دیرینه مردم شهرستان است که ان شاء ا… با تعیین مکان مناسب  با کمک خیر بزرگوار حاج آقای موحد احداث خواهد شد  و درمانگاه تخصصی بیمارستان آل جلیل با کمک مجمع خیرین شهرستان و کمیته امداد امام (ره) کلنگ زنی شده  و  در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. وی اضافه کرد: مطالعات ایمن سازی چهار راه کمربندی آق قلا نیز به اتمام رسیده و با توجه به اینکه احداث پل غیر همسطح در شرایط کنونی به دلیل کمبود اعتبار قابل اجرا نیست از مسئولین استانی درخواست کردیم که فعلا به صورت موقت در این چهار راه فلکه احداث شود. فرماندار در ادامه  اظهار داشتند : برخی از طرح ها منجمله شهرک هزار هکتاری و پتروشیمی و منطقه ویژه اقتصادی نیاز به اعتبارات ملی دارد که در این خصوص نیز استاندار محترم  ونمایندگان محترم مجلس در حال پیگیری هستند .

وحدت و هم دلی اعضای شوراها خواسته اصلی مردم است. فرماندار شهرستان با اشاره به شروع بکار شورای جدید با تقدیر از خدمات شورای شهر قدیم  اظهار داشت : آنچه که مردم از شورای جدید می خواهد و خواسته اینجانب نیز می باشد  با وحدت و همدلی کار خود را شروع کنند و  با جدیت مسائل و مشکلات شهر را برطرف نمایند. کر در بخش دیگری از سخنان خود به زیرساخت شهر آق قلا اشاره کرد و افزود: تهیه طرح جامع تفضیلی آق قلا که در آن سایت اداری پیش بینی شده باشد  و کمربندی ۵۵ متری که لازمه پیشرفت شهر آق قلا هست و عدم  وجود آن مشکلات عدیده ای را برای شهروندان ایجاد کرده است  از جمله اولویت هایی است که اعضای جدید شورای شهر باید با جدیت پیگیری کنند . مجتمع فرهنگی و هنری شهدای گمنام نماد قوم ترکمن است. فرماندار شهرستان آق قلا در ادامه سخنانش به پروژه احداث مجتمع فرهنگی و هنری شهدای گمنام اشاره کرد و افزود: احداث مجتمع فرهنگی و هنری شهدای گمنام با طراحی آلاچیق ترکمنی طرحی بی نظیر در کشور است و این مجتمع به عنوان  نماد فرهنگی قوم ترکمن شناخته خواهد شد . وی افزود: همه ما دین به گردن داریم که همه جانبه در راه شهدا  قدم برداریم و کمک همه جانبه داشته باشیم و از مردم تقاضای عاجل داریم که در این زمینه کمک های خود را دریغ نکنند. صحبت هایی که در سخنرانی نماز عید فطر آق قلا مورد تشویق قرار گرفت. فرماندار شهرستان آق قلا  در  جمع نماز گزاران عید سعید فطر این شهر ، پس از بیان مباحثی در خصوص طرح های عمرانی و اجتماعی ، به موضوع دیگری پرداخت که مورد تشویق نمازگزاران واقع شد. کر اضافه کرد :  در آخر صحبتی دارم که مناسب امروز و این مکان نیست اما چون یکی از درد های شهرستان بوده  به یک مورد آن اشاره می کنم  ، البته امروز از لحاظ امنیت و احساس امنیت در شهرستان بسیار بالاست و لی با این وجود گزارشاتی از قبل داشتیم  یک عده ارازل و اوباش به خانه مردم رفته و با چاقو  نوامیس مردم را تهدید می کنند . وی افزود : وقتی این موضوع را شنیدم ، اشک در چشمانم حلقه زد و به جد می گویم اگر از این لحظه به بعد کسی در شهری یا روستایی به خود جرات چاقو کشیدن و یا ایجاد مزاحمت برای مردم بدهد، با تمام قوا و جان خود به مبارزه با آنها می پردازم و این یکی از اولویت های اعضای شورای تامین شهرستان نیز می باشد. نماینده عالی دولت در پایان سخنانش از خدمات دولت احمدی نژاد تقدیر نموده و از مردم خواست بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری همه موظف ایم با دولت دکتر روحانی همکاری همه جانبه داشته باشیم و آرزوی توفیق برای دولت آینده را دارم . پس از بیان این مطالب از سوی فرماندار ورئیس شورای تامین شهرستان، صدای تشویق حاضرین در تمامی مصلی پیچید که نشان می دهد مردم نیز خواستار برخورد با ارازل و اوباش می باشند.

مردم ایران اسلامی با حضور گسترده در انتخابات باعث سربلندی نظام شدند. مهندس امامی نماینده مردم گرگان و آ ق قلا در مجلس شورای اسلامی در نماز عید فطر این شهرستان با تبریک عید سعید فطر از حضور حماسه مردم در انتخابات ۲۴ خرداد تقدیر کردند و افزودند: مردم ایران اسلامی با وجود تمامی مشکلات و تحریم ها  با حضور گسترده و  معنا دار خود از همه اقوام و سلیقه ها باعث سربلندی نظام شدند و انتخابی صورت گرفت که رئیس جمهور منتخب بتواند با کمال آرامش کار خود را آغاز کند و دولت کریمه ایشان با کابینه خوب و مناسب و کارآمد فرصت طلایی و استثنایی را برای مردم ایجاد بکند. نماینده مردم گرگان و آ ق قلا در مجلس شورای اسلامی  به برخی از دستاوردهای اخیر استان اشاره کرد و افزودند: با حضور در کمیسیون بودجه مجلس برای اولین بار توانستیم  در بحث بودجه دخالت بکنیم و توانستیم سهم مان را از منابع ملی بگیریم و در ایجاد زیرساخت ها و رشد و توسعه استان قدم برداریم و برای اولین بار شاهد رشد ۴۸ درصدی بودجه عمرانی استان هستیم . وی به بحث راه آهن گرگان و اینچه برون اشاره کردند و افزودند: راه آهن گرگان – اینچه برون فرصت طلایی برای گسترش صادرات در استان است و امیدواریم با آماده سازی مسیر  راه آهن در کشور های همسایه شمالی  کریدور بازرگانی  این مسیر جهت جابجایی  کار و مسافر فراهم شود. اداره کل راه آهن استان گلستان به صورت مجزا از اداره کل استان مازندران فعالیت خواهد کرد. مهندس امامی  اضافه کرد : خبر خوش دیگری که برای اولین بار از تریبون رسمی عید سعید فطر اعلام می شود این است که توانستیم مجوز استقلال  اداره کل راه آهن استان گلستان را دریافت کنیم و انشاء ا… از این به بعد اداره کل راه آهن استان گلستان به صورت مجزا از اداره کل استان مازندران فعالیت خواهد کرد. وی سپس به برخی پروژه های راه در شهرستان اشاره کردند و افزودند: با پیگیری های مسئولین استانی و شهرستانی و نمایندگان مجلس ، اعتبار چهار راه کمربندی آق قلا از ۲۵۰ میلیون ریال به ۵۰۰ میلیون ریال ارتقاء  یافت تا بتوانیم به صورت اساسی این پروژه را اجرایی نمائیم. وی در پایان سخنانش افزود: اعتبارات لازم برای  چهار بانده کردن مسیر آق قلا   به اینچه برون  مراحل نهایی خود را طی می کند و بزودی همین روزها ابلاغ خواهد شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


- 1 = 2

theme