تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / ساعت کار اداری در استان گلستان تغییر می‌یابد

ساعت کار اداری در استان گلستان تغییر می‌یابد

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان گفت: از ۱۰ تیر ماه به مدت ۲ ماه، آغاز ساعت اداری استان گلستان به ۶:۳۰ دقیقه صبح تغییر می‌یابد.

به گزارش راه اسپی دژ به نقل از تسنیم، علی‌‏اکبر نصیری ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان اظهار داشت: کاهش تلفات یکی از شاخصه‏‌های شرکت برق است که نقش عمده‌ای در اقتصاد مقاومتی دارد.

وی تصریح کرد: با همه مشترکان اداری جلسه برقرار و درباره کاهش پیک مصرفی صحبت کردیم و میزان مشترکین اداری ۴ درصد است اما ۱۰ درصد برق مصرفی استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان با بیان اینکه انباشت بدهی در مشترکان اداری وجود دارد، افزود: پتانسیل خوبی برای صرفه‏‌جویی مصرف برق در دستگاه‏‌های اجرایی وجود دارد.

نصیری یادآور شد: توانستیم ۱۰۰ مگاوات در استان گلستان در سال گذشته صرفه‌جویی کنیم و از این نظر مقام سوم را در کشور بدست بیاوریم.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ مگاوات برابر ۱۰۰ میلیون دلار صرفه‏‌جویی است، گفت: با فرهنگ‌‏سازی و اعمال یکسری دستورالعمل‏‌ها در دستگاه‌‏های اجرایی این مهم اتفاق افتاد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان خاطرنشان کرد: امسال باید ۲۱۴ مگاوات صرفه‌‏جویی در مصرف برق در استان داشته باشیم و مهم‌ترین راهکار ما تغییر ساعت اداری در استان است.

نصیری خاطرنشان کرد: با تغییر ۱٫۵ ساعت، ساعت کار اداری پیک مصرف ما ۸٫۸ مگاوات کاهش پیدا می‏‌کند و اگر ادارت ساعت ۶٫۱۵ آغاز به کار کنند و دستگاه‏‌های اجرایی را یک ساعت زودتر تعطیل کنیم ۸۸ مگاوات به صنعت برق کشور کمک می‏‌کنیم.

وی با بیان اینکه از ۱۰ تیر ماه تا ۱۰ شهریور ماه ساعت کاری در استان تغییر کند، افزود: در بحث برق‏‌دار شدن متقاضایان شهری و روستایی پیش‌بینی کردیم ۲۰ هزار مشترک از نعمت برق بهره‏‌مند شود.

مدیر عامل شرکت توزیع برق گلستان افزود: برای صنایع ۱۷۰ مگاوات برق در سال جاری پیش‌‏بینی کردیم و ۲ شهرک صنعتی رامیان و مراوه‌‏تپه با بیش از ۱۱ مگاوات برق مصرفی وارد مدار می‏‌شود.

نصیری افزود: ۹ میلیارد تومان ساختمان اداری را در سایت اداری خریداری کردیم و با هماهنگی خزانه بابت بدهی که از شرکت مخابرات داشتیم این زمین‏‌ها را در اختیار گرفتیم.

وی تاکید کرد: یکی از رویکردهای ما کاهش پیک مصرفی است و کل مصرف برق ما در تابستان ۱۱۰۲ مگاوات است که در زمستان به ۳۷۰ مگاوات کاهش پیدا می‏‌کند و با روش‌‏های نوین باید مصرف را در پیک متعادل کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان افزود: از ۱۵ تیر تا ۱۵ شهریور از ساعت ۱۳ تا ۱۵ بیشترین میزان پیک مصرفی برق را در استان گلستان داریم.

نصیری افزود: در بخش تولید در سال ۱۳۹۶ با مشکل جدی رو به رو هستیم و برخی از طرح‌‏های تولیدی به مدار نرسیده و از سویی یک درجه دمای هوای کشور افزایش پیدا می‌‏کند.

گفتنی است با تصویب این طرح در شورای اداری، ساعت اداری با اجرای این طرح از ۱۰ تیر ماه از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح آغاز می‏‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


6 + 9 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme