تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / صبح امروز به ریاست فرماندار: اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی شهرستان آق قلا برگزار شد

صبح امروز به ریاست فرماندار: اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی شهرستان آق قلا برگزار شد

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی شهرستان آق قلا برگزار شد

 اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی شهرستان آق قلا برگزار شد.

صبح امروز دوشنبه ۲۶ تیر ماه ، اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی شهرستان آق قلا به ریاست “امانگلدی ضمیر” فرماندار و با حضور مدیران دستگاههای اجرایی عضو این شوراء در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا ، “امانگلدی ضمیر” در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه ” آب سرمایه ملی است و بهره برداری از این نعمت الهی باید با نظارت و حساسیت انجام شود” افزود : آیندگان ما و نسل های آتی نیاز به منابع آب دارند و باید از این سرمایه مهم و حیاتی بدرستی و به اندازه نیاز استفاده شود و در این راستا انتظار می رود دستگاههای عضو شورای حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی شهرستان ، برنامه های مدون و زمانبندی شده در این خصوص تدوین نمایند.

فرماندار شهرستان آق قلا ضمن تاکید بر ضرورت استمرار اطلاع رسانی محدود بودن منابع آبی با توجه به کاهش نزولات جوی در فصول بارندگی ، اظهار داشت : منابع آبی به عنوان مهم ترین عامل توسعه پایدار تلقی می شوند و با صیانت از این منابع ارزشمند باید با نگاه منطقی مشکلات را حل کنیم . اولویت اصلی شورای حفاظت از منابع آب شهرستان باید برخورد قانونی با چاه های حفر شده غیرمجاز و چاه هایی که اضافه برداشت دارند باشد و حفاظت از این منابع حیاتی وظیفه مندی همه دستگاههای اجرایی شهرستان است.

وی به نصب کنتور فهام ( فراسامانه هوشمند مدیریت انرژی آب و برق) و رعایت الگوی کشت و اطلاع رسانی مناسب به کشاورزان با هماهنگی و نظارت مدیریت توزیع نیروی برق و جهاد کشاورزی شهرستان اشاره داشته و افزود : اجماع مسئولان و آگاه سازی مردم ابزار مهمی در استفاده بهینه از منابع آبی و ذخیره سازی این مایع حیاتی برای نسل های آینده است و در این زمینه ، اراده جمعی در خصوص لزوم جلوگیری از کاهش و آلودگی منابع آبی ایجاد شده است.

رئیس شورای حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی شهرستان آق قلا همچنین با تاکید بر لزوم حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آبی ، اظهار داشت : نظارت بر دفع پسآبهای صنعتی و ساماندهی فاضلاب های خانگی از جمله برنامه هایی است که برای جلوگیری از آلودگی منابع آبی باید با حساسیت بیشتری اجرا شود که مسئولان حفاظت از محیط زیست می توانند نقش موثری در این زمینه ایفا کنند.

 

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی شهرستان آق قلا برگزار شد

 

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی شهرستان آق قلا برگزار شد

 

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی شهرستان آق قلا برگزار شد

 

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آبهای زیرزمینی شهرستان آق قلا برگزار شد

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


+ 7 = 15

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme