تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / امام جمعه اهل سنت آق قلا : طول الأمل از مهمترین رذایل اخلاقى است

امام جمعه اهل سنت آق قلا : طول الأمل از مهمترین رذایل اخلاقى است

 

امام جمعه اهل سنت آق قلا گفت : طول الأمل از مهمترین رذایل اخلاقى است که انسان را به انواع گناهان آلوده مى کند
به گزارش راه اسپی دژ، عبدالحی آخوند میرزاعلی امام جمعه شهر آق قلا در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت :پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله وسلم) خطاب به حضرت علی (علیه السلام) فرمود: بدبختی شامل چهار چیز در دنیا بوده که عبارتند از:: خشکی چشم و قساوت قلب و آرزوی دراز وعشق به زنده ماندن.

وی افزود : طول الأمل از مهمترین رذایل اخلاقى است که انسان را به انواع گناهان آلوده مى کند، از خدا دور مى سازد، به شیطان نزدیک مى کند و گرفتار عواقب خطرناکى مى سازد.

امام جمعه اهل سنت شهر آق قلا ادامه داد : سه روز بافضیلت در سال وجود دارد. ده روز آخر ماه رمضان ، ده روز اول ماه محرم و ده روز اول ماه ذی حجه.به این دلیل که در طول تاریخ اتفاقات خوبی در ده روز اول ماه ذی حجه افتاده است از جمله این اتفاقات میتوان به مغفرت گناهان حضرت آدم (ع) در روز اول ، روز دوم مغفرت گناهان حضرت یونس(ع) ، مغفرت گناهان حضرت ذکریا (ع) در روز سوم ، تولد حضرت عیسی (ع) در روز چهارم و اتفاقاتی از قبیل تولد حضرت موسی ، باز شدن درهای خیر و برکت بروی حضرت محمد(ص) ، بسته شدن در های جهنم ، روز ترویه (روز هشتم ذیحجه است و علت نام گذاری این روز، بدان جهت است که در منا و عرفات آب وجود ندارد و حاجیانی که قصد وقوف در منا و عرفات را دارند، باید از مکه برای خویش آب تهیه کرده و به همراه خود ببرند) و روز عرفه و روز عید قربان اشاره کرد.

وی در پایان گفت : انشااله بتوانیم از فضایل این ماه به خوبی استفاده کنیم و سعادت مند شویم.

گفتنی است، در چهارشنبه این هفته الحاج عبدالحی آخوند میرزاعلی به همراه برخی از روحانیون دیگر به سفر حج مشرف خواهند شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


5 + = 6

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme