تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / سرمایه‌های بخش خصوصی یکی از ظرفیت‌ها برای توسعه صنعت اسب اصیل ترکمن/تشکیل اولین کارگروه اسب در استان خراسان شمالی

سرمایه‌های بخش خصوصی یکی از ظرفیت‌ها برای توسعه صنعت اسب اصیل ترکمن/تشکیل اولین کارگروه اسب در استان خراسان شمالی

Turkmen Hours 27 Mاخبار راز و جرگلان-تورکمن‌نیوز- رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌ها برای توسعه صنعت اسب اصیل ترکمن، سرمایه‌های بخش خصوصی است گفت: به همین منظور کارگروه اسب در استان تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، مجید پورعیسی جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: تشکیل این کارگروه به ریاست معاون امور هماهنگی امور اقتصادی استاندار فرصتی مناسب برای حمایت از صنعت اسب و اقتصادی کردن این صنعت به شمار می‌رود.
وی به برنامه‌های استان برای صادرات اسب ترکمن اشاره کرد و افزود: حلقه‌های زنجیر برای تحقق صادرات اسب ترکمن در خراسان شمالی به هم متصل نیست و تا کنون صادرات این محصول تولیدی محقق نشده است.
وی خاطرنشان کرد: سه چهار سالی است که برنامه‌های مورد انتظار در دامپزشکی برای تامین زیرساخت‌های مورد نیاز صادرات اسب اجرایی نشده است.
پورعیسی با بیان اینکه برای انجام صادرات اسب، باید اسبان سه سال زیر نظر دامپزشکی باشند اظهار کرد: امسال ۲ دامپزشک در شهرستان‌های راز و جرگلان و مانه و سملقان مستقر می‌شوند و اعتبارات مورد نیاز در این باره تامین می شود.
وی خاطرنشان کرد: صنعت پرورش اسب اصیل ترکمن، یکی از ظرفیت‌های اقتصادی در استان است که می‌تواند در توسعه اقتصادی مردم استان به ویژه روستاها تاثیر گذار باشد.
وی افزود: خراسان شمالی خاستگاه اسب اصیل ترکمن به شمار می‌رود و دراین استان یکهزار سر اسب نگهداری می‌شود.

 

گزدآوری: گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: irna.ir

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


8 + = 9

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme