تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در اولین جلسه شورای اداری شهرستان آق قلا: اتکا به مردم و عدم وابستگی به کشورهای خارجی،رشد ناخالص داخلی را رقم خواهد زد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در اولین جلسه شورای اداری شهرستان آق قلا: اتکا به مردم و عدم وابستگی به کشورهای خارجی،رشد ناخالص داخلی را رقم خواهد زد

 

اتکا به مردم و عدم وابستگی به کشورهای خارجی،رشد ناخالص داخلی را رقم خواهد زد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان گفت: اتکا به مردم و عدم وابستگی به کشورهای خارجی،رشد ناخالص داخلی را رقم خواهد زد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،”مهندس میر محمد غراوی” معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در اولین جلسه شورای اداری شهرستان آق قلا،به توضیحات اجمالی از وضعیت توسعه ای کشور پرداخت و تدوین”سند آمایش سرزمین” را نقشه راه توسعه دانست و افزود:نداشتن سند آمایش،حاکم شدن نظام چانه زنی را در پی خواهد داشت،با داشتن سند چشم انداز و برنامه های توسعه محور در آمایش سرزمین،می توانیم با توجه به توزیع جمعیت در تامین فعالیت های مورد نیاز در بخش های مختلف کشاورزی،حمل و نقل و خدمات،برنامه ریزی های مناسب تری داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری،شاخص رفاه جامعه را در گرو تولید ناخالص داخلی بیان کرد و گفت:افزایش تولید ناخالص داخلی موجب رشد اقتصادی،توسعه کشور و افزایش شاخص رفاه عمومی مردم خواهد شد.

وی با مقایسه رشد تولید داخلی کشور هایی همچون ترکیه،پاکستان،عربستان و آمریکا در سال ۲۰۱۵ با رشد تولید داخلی کشورمان،بر استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی در توسعه اقتصادی ایران اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت:ایران اسلامی علیرغم برخورداری از ذخایر عظیم نفت و گاز،رشد تولید ناخالص داخلی کمتری در مقایسه با کشوری همچون ترکیه که فاقد منابع و ذخایر طبیعی هستند،دارا می باشد.استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در رشد این شاخص بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

این مقام مسئول در استان،تاکیدات استاندار محترم در جلسات اشتغال و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت:اهتمام نماینده عالی دولت “تدبیر و امید” در استان و مجموعه مسئولین دستگاههای اجرایی،اشتغالزائی پایدار و افزایش تولید ناخالص داخلی استان است.

“مهندس غراوی” ضمن اشاره به بازدید از پروژه های عمرانی در حال اجرای شهرستان آق قلا،اولویت دولت دوازدهم در استان را تکمیل پروژه های نیمه تمام بیان کرد و از مهلت ۲۰ روزه به پیمانکار “میدان زندگی شهر آق قلا”جهت تکمیل این پروژه مهم و همچنین تخصیص ۳ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل سالن های ورزشی نیمه تمام شهرستان آق قلا خبر داد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


- 6 = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme