تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / برای حضور در جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام؛ سفرا، کاردارها و رایزن های فرهنگی ۱۲ کشور وارد گلستان شدند+تصاویر

برای حضور در جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام؛ سفرا، کاردارها و رایزن های فرهنگی ۱۲ کشور وارد گلستان شدند+تصاویر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: سفرا، کاردارها و رایزن‌های ۱۲ کشور خارجی برای حضور در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام وارد استان گلستان شدند.

به گزارش گلستان ما ؛ ابراهیم کریمی در حاشیه استقبال از سفرا و کاردارهای کشور در فرودگاه گرگان با اشاره به میزبانی استان از جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام اظهار داشت: پیش از ظهر امروز ۲۰سفیر ، کاردار و رایزن فرهنگی  کشورهای  نروژ، قزاقستان،  چین، پاکستان، سنگال، اکوادور، مالزی،  تاجیکستان، اندونزی، کره شمالی ، قبرس و غنا  برای  حضور در دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام با استقبال رسمی مسئولان وارد استان گلستان شدند.

وی گفت: جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام، ضمن اینکه به روند توسعه استان کمک شایانی می‌کند، رخداد ارزشمند فرهنگی است که همه ساله بازتاب بسیار مثبت و چشمگیری در کشور دارد و یک موقعیت ترویجی است، که در آن همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا ضمن معرفی فرهنگ‌های قومی و منطقه‌ای، به ویژگی‌های خاص مناطق نیز توجه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: این سفرا، کاردارها و رایزن‌های کشورهای خارجی عصر امروز همچنین از بافت تاریخی گرگان و جنگل النگدره گرگان بازدید کردند.

وی با بیان اینکه دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام با محوریت “وحدت اقوام” در گلستان برگزار می‌شود،افزود: با توجه به اینکه فرهنگ، هنر و تاریخ اقوام نقش به‌سزایی در شکل‌گیری هویت و ارزش ملی دارد و با توجه به حضور اقوام مختلف در استان گلستان مانند فارس، کتولی، ترک، ترکمن، کرد، سیستانی، بلوچ، قزاق و تنوع فرهنگی، گلستان به عنوان کانون وحدت اقوام شناخته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان افزود: در بخش داخلی دو نوع میهمان خواهیم داشت گروهی مسئولان‌ ارشد کشوری و استانی و گروه دیگر هنرمندان و صنعت‌گران صنایع دستی و هنرهای سنتی و مسئولان‌ و اعضای غرفه‌های جشنواره هستند./تسنیم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


8 - = 7

theme