تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / مشمولان سهام عدالت امسال چقدر سود می‌گیرند؟

مشمولان سهام عدالت امسال چقدر سود می‌گیرند؟

۳۹هزار و ۴۴۰میلیارد ریال سود مصوب مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت امسال میان مشمولان تقسیم می‌شود.

مشمولان سهام عدالت امسال چقدر سود می‌گیرند؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ بر اساس قانون پس از پایان دوره ۱۰ساله تسویه اقساط سهام عدالت مشمولان از محل سود سالیانه این سهام، از سال گذشته این امکان فراهم شده است تا سود سهام عدالت به‌صورت نقدی به حساب مشمولان واریز شود.

بر این اساس نگاهی به سود تقسیمی شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت نشان می‌دهد این شرکت‌ها در مجامع امسال خود ۴۷ هزار و ۲۹۳ میلیارد ریال سود برای مشمولان تصویب کرده‌اند که از این رقم ۶۵۴ میلیارد ریال به افزایش سرمایه شرکت‌ها اختصاص داده شده و ۶ هزار و ۶۹۸ میلیارد ریال هم توسط شرکت‌ها برای تقسیم میان مشمولان پرداخت شده است. همچنین از این رقم ۵۰۰ میلیارد ریال مربوط به اسناد دریافت‌شده می‌باشد و مانده مطالبات دولت از شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت ۳۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال است.

بر اساس آمار ارائه‌شده باید اشاره کرد از دی‌ماه امسال ۳۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال سود مصوب مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت میان مشمولان (به‌تناسب ارزش اصل سهام آنها) تقسیم خواهد شد که اگر همه مشمولان عدد برابر بگیرند به هر نفر ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد و احتمالاً مشمولان کمیته امداد و بهزیستی هم دو برابر این رقم یعنی ۲۰۰ هزار تومان بگیرند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


8 - = 0

theme