تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / امام جمعه آق قلا: پیروزی مسلمانان در گرو اتحاد و وحدت آنهاست/ما باید ید واحده باشیم

امام جمعه آق قلا: پیروزی مسلمانان در گرو اتحاد و وحدت آنهاست/ما باید ید واحده باشیم

 

c_300_250_16777215_10_images_1_n00381828-b.jpg

ترکمن سسی- امام جمعه شهرستان آق قلاگفت: اگر چنانچه در بین ما مسلمانان رخنه ایجاد شود اولین کسی که از این مسئله ضربه می خورد خودمان هستیم و در واقع به دشمنان جهان اسلام کمک کرده ایم.
به گزارش ترکمن سسی به نقل از حوزه استان های خبرگزاری تقریب،آخوند عبدالحی میرزایی، مشاور استاندار گلستان در امور اهل سنت و امام جمعه شهرستان آق قلا با تاکید بر این مطلب که پیروزی مسلمانان در گرو اتحاد و وحدت آنهاست، به خبرنگار این خبرگزاری گفت: همه مسلمانان طبق دستور قرآن کریم”إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَهٌ”  و باید طبق فرمایش آن به ریسمان الهی چنگ زده  و همه باید یک دل و یک رنگ بوده و به حبل الله اعتصام داشته باشیم.

آخوند عبدالحی میرزایی بیان کرد: همدلی، تفاهم، هم فکری، تعامل، همکاری صمیمانه و نزدیکی از نشانه های تقریب بین مذاهب است و همه مسلمانان باید یکرنگ بوده وبه سرنوشت یکدیگر اهمیت داده و نسبت به یکدیگر احترام متقابل داشته باشیم چون دشمنان اسلام از جمله استکبار جهانی و رژیم پلید صهیونیستی از هر حیله و نیرنگی استفاده کرده تا به اسلام ضربه زده و میان مسلمانان رخنه و شکاف ایجاد کند.

مشاور استاندار گلستان در امور اهل سنت با اشاره به این مطلب که برخی از کشورهای اسلامی با کشورهای غربی مخالف اسلام همراه شده و از این طریق به اسلام ضربه وارد می کنند، تاکید کرد: یکی از راه هایی که دشمن برای ضربه زدن به اسلام بکار گرفته است  خودمسلمانان است و متأسفانه برخی از مسلمانان با نداشتن اتحادی که مد نظر قرآن و اسلام است به دشمنان یاری می رساند. همه ما مسلمان هستیم پس باید ید واحده باشیم”إِنَّ هَٰذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّهً وَاحِدَهً ”

امام جمعه شهرستان آق قلاگفت: اگر چنانچه در بین ما مسلمانان رخنه ایجاد شود اولین کسی که از این مسئله ضربه می خورد خودمان هستیم و در واقع به دشمنان جهان اسلام کمک کرده ایم. بنابراین ما باید وحدت کلمه را حفظ کرده تا بتوانیم با تفاهم و وحدت، پرچم اسلام در جای جای جهان به  اهتزاز در آوریم.

وی ادامه داد: ما نیازمند تامل و تدبر بیشتری هستیم چرا که باید بدانیم گروه هایی که خود را به نام اسلام معرفی می کنند ولی در واقع گروه های تروریستی هستند، قصد نابود کردن اسلام را دارند و ما باید آنها را که هدفی غیر از تخریب چهره اسلام ندارند به مسلمانان جهان بشناسانیم.

آخوند عبدالحی میرزایی در پایان یادآور شد: آنچه که روشن و واضح است این مطلب است که نشست هایی که در آن علمای جهان اسلام شرکت میکنند علاوه بر اینکه نیاز جامعه اسلامی بوده و جهت ترویج اسلام و دفاع از آرمانهای اسلام است، لرزه بر اندام دشمنان می اندازد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


5 - = 1

theme