تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / به ریاست فرماندار و با محوریت نظام ارجاع الکترونیک خدمات سلامت: همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان آق قلا برگزار شد

به ریاست فرماندار و با محوریت نظام ارجاع الکترونیک خدمات سلامت: همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان آق قلا برگزار شد

 

همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان آق قلا برگزار شد

همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان آق قلا برگزار شد.

صبح امروز دوشنبه دهم دی ماه،همایش دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان آق قلا با محوریت نظام ارجاع الکترونیک خدمات سلامت به ریاست”امانگلدی ضمیر”فرماندار و با حضور”سید محمد حسینی”مدیر کل بیمه سلامت استان،”سراج الدین عارف نیا و عباس بدخشان”معاونین بهداشتی و درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان،بخشداران مرکزی و وشمگیر و مسئولین حوزه بهداشت و درمان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،”امانگلدی ضمیر”در ابتدای سخنان خود از اقدامات ارزنده و تعامل بسیار خوب دهیاران و شوراهای اسلامی در راستای توسعه،پیشرفت و آبادانی روستاها تشکر و قدردانی کرد.

فرماندار شهرستان آق قلا از آغاز دور دوم دیدار مردمی(میز خدمت)و بررسی مسائل و مشکلات روستائیان با حضور مدیران دستگاههای اجرایی خبر داد.

وی دهیاران را نمایندگان دولت دوازدهم و بازوان اجرایی در روستاها خطاب کرد و بر وظیفه مندی آنان در راستای اجرای سیاست های دولت”تدبیر و امید”تاکید کرد.

این مقام مسئول ضمن ابراز گلایه مندی از عملکرد برخی از دهیاران در خصوص راه اندازی بخش اعصاب و روان بیمارستان آل جلیل آق قلا،بر قانون دانی و قانون مداری آنان نسبت به عدم دخالت دهیاران و شوراهای اسلامی در تائید یا علیه موضوعی تاکید کرد.

“ضمیر”شهرستان آق قلا را یکی از سه شهرستان پایلوت نظام ارجاع الکترونیک در استان گلستان دانست و از بخشداران،دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواست نسبت به فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم با شبکه بهداشت و درمان تعامل و همکاری بیشتری داشته باشند.

گفتنی است طرح نظام ارجاع الکترونیک سلامت تا پایان سال آینده در کشور فراگیر می شود.استان گلستان یکی از استانهای پیشرو کشور در اجرای این طرح بوده و در سه شهرستان آق قلا ،علی آباد و بندرترکمن به صورت پایلوت اجرایی شده است.داشتن یک پرونده الکترونیک جامع و کامل برای هر فرد از زیر ساختهای طرح پزشک خانواده است. فزایش تختهای بیمارستانی و تجهیزات پزشکی این شهرها و کاهش مصرف بی رویه دارو را از مزایای این طرح می باشد.در نظام ارجاع الکترونیک سلامت از وضعیت سلامت مردم و بیماران مراجعه کننده به مراکز بهداشت پرونده ای الکترونیکی تهیه می شود و بیمار نیز در صورت نیاز به پزشک متخصص مربوطه ارجاع داده خواهد شد.

همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان آق قلا برگزار شد

 

همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان آق قلا برگزار شد

 

همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان آق قلا برگزار شد

 

همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان آق قلا برگزار شد

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


9 - = 7

theme