تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / محمود نسرکانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آق قلا گفت: با برنامه های سوادآموزی می توان کیفیت زندگی افراد را ارتقاء داد

محمود نسرکانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آق قلا گفت: با برنامه های سوادآموزی می توان کیفیت زندگی افراد را ارتقاء داد

 

مراسم متمرکز سواد آموزی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آق قلا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان آق قلا، دوشنبه ۱۰ دی ماه ۹۷ به مناسبت هفته سواد آموزی مراسم متمرکز با حضور ضمیر فرماندار شهرستان آق قلا، حسین علی همراه معاون سواد آموزی گلستان و محمود نسرکانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آق قلا در سالن همایش های اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی شهرستان آق قلا برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمود نسرکانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آق قلا ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در همایش اظهار داشت: با برنامه های سوادآموزی می توان کیفیت زندگی افراد را ارتقاء داد و تلاش می‌کنیم تا بتوانیم نگاه جدیدی را به جامعه القاءکنیم .

وی در ادامه بر لزوم شناخت نیاز های سواد آموزان و استفاده از روش های تدریس فعال تاکید کرد و افزود: با همدلی و عزم همگانی به زودی شاهد برگزاری جشن باسوادی در این شهرستان خواهیم بود .

وی با اشاره به اینکه حجم ابلاغی سواد آموزی ۶۳۸، حجم تحکیم ۲۲۰ و حجم انتقال ۱۵۰ میباشد گفت: ۹۲ درصد مردم شهرستان آق قلا با سواد هستند و فقط ۸ درصد جمعیت که بالغ بر ۶۵۰۸ نفر میشوند جزء جامعه نیاز به سواد آموزی هستند و سازمان سواد آموزی برای هر نفر نزدیک به یک میلیون تومان هزینه می کند تا جزء خانواده باسوادان کشور قرار گیرند.

امانگلدی ضمیر فرماندار شهرستان آق قلا در این مراسم بیان نمود: با تمام توان از ایثارگران عرصه سوادآموزی حمایت می کنیم و در این حوزه کوچکترین مسائل را پیگیری می کنیم تا ریشه بی سوادی را بخشکانیم.

ضمیر افزود: کم سوادی و نداشتن سواد از مهمترین عوامل تاثیر گذار در افزایش آسیب های اجتماعی جامعه می باشد و مشارکت مردم و اولیای دانش آموزان در ریشه کن کردن بی سوادی در جامعه و ارتباط میزان سواد جامعه در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر گذار است.

حسین علی همراه معاون سواد آموزی گلستان، سواد خواندن و نوشتن را پایه ای  برای یادگیری سایر مهارت های زندگی عنوان کرد و افزود : اگر فرد سواد خواندن و نوشتن را بیاموزد ؛ می تواند سایر آگاهی ها را هم کسب کند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان گلستان در این همایش تصریح کرد:  منظور از کلمه سواد تنها سواد خواندن و نوشتن نیست بلکه پایه ای  برای یادگیری سواد رسانه‌ای، سواد فرهنگی، سواد اجتماعی، سواد اقتصادی و سواد هنری است و امروز همکاران من در مراکز یادگیری محلی در حال انجام این ماموریت هستند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه های همکاری با سایر دستگاه های اجرایی گفت : تجربه ثابت کرده است که سواد می تواند بر کیفیت کار در حوزه های کشاورزی و دامداری  هم تاثیر بگذارد و آنها را در بازده بهتر کار یاری رساند .

یاد آور می شود در پایان مراسم امروز از تلاشگران عرصه سواد آموزی با دادن هدایایی تجلیل به عمل آمد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


8 + = 17

theme