تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / کلنگ زنی درمانگاه تخصصی بیمارستان آل جلیل آ ق قلا

کلنگ زنی درمانگاه تخصصی بیمارستان آل جلیل آ ق قلا

 


ساختمان درمانگاه تخصصی بیمارستان آل جلیل شهر آق قلا با حضور حاج آقا نیری رئیس مجمع خرین سلامت کشور ، نبی لو دبیر ستاد زکات کشور ، حاجی گلدی کر فرماندار شهرستان آق قلا ، دکتر ریاحی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان و جمعی از خیرین در مجاورت بیمارستان آل جلیل شهرآق قلا کلنگ زنی گردید.
درمانگاه تخصصی بیمارستان آل جلیل شهر آق قلا در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ مرتع مربع در ۲ طبقه با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان با مشارکت خیرین سلامت شهرستان و ستاد احیای زکات احداث خواهد شد.
دبیر ستاد زکات کشور در مراسم کلنگ زنی این درمانگاه گفت: مشارکت مردم استان گلستان در پرداخت زکات مثال زدنی است و این استان در ۵ سال اخیر در پرداخت زکات رتبه اول کشور را دارا می باشد.
“نبی لو ” اضافه کرد : شهرستان آق قلا نیز با برنامه ریزی مناسب ستاد احیای زکات شهرستان و تلاش های مسئولین رتبه دوم استانی دارا می باشد.
وی میزان زکات جمع آوری شده شهرستان آق قلا را در سال گذشته ۱ میلیارد و دویست میلیون تومان ذکر کرد.
حاجی گلدی کر نیز در این مراسم حضور خیرین شهرستان آق قلا در تمامی عرصه های اجتماعی به ویژه در بخش سلامت را چشمگیر عنوان کرد و افزود: احداث ساختمان بیمارستان آل جلیل آق قلا نیز ماحصل مشارکت فعال خیر سلامت شهرستان می باشد.


فرماندار شهرستان آ ق قلا اضافه کرد: از آنجا که تامین سلامت از اولین شاخصه های افزایش رفاه اجتماعی مردم بشمار می رود بنابراین سرمایه گذاری در این بخش و مشارکت خیرین اهمیت بسزایی دارد.
وی افزود: جهت ارتقای شاخص های بخش سلامت شهرستان فعالیت های زیادی صورت گرفته است که در این راستا پیگیری تخصصی شدن بیمارستان آل جلیل در بخش نازایی و تخصصی شدن بخش های ارتوپدی ، داخلی ، جراحی ، زنان و اطفال و…… ، راه اندازی بخش سنگ شکن ، ملکی کردن ساختمان های خا نه های بهداشت روستایی ، شبانه روزی کردن درمانگاه انبارالوم و اختصاص یک دستگاه آمبولانس به آن و و آغاز اجرای طرح پزشک خانواده در شهرستان از مهمترین فعالیت های صورت گرفته می باشد.
ضمنا فرماندار از خیرین پیخی حاجی موحد ، دولی پوری و از زحمات حاج آخوند علی آرخی رابط فعال خیرین سلامت و اعضا و رئیس مجمع خیرین سلامت شهرستان حیکم موحد تشکر و قدردانی نمودند.
دکتر ریاحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان نیز در این مراسم تامین و ارتقای سلامت مردم را یک وظیفه همگانی و از اصلی ترین محورهای تعالیم اسلام عنوان کرد.
وی اضافه کرد: کشور جمهوری اسلامی ایران پیشرفت های بسیاری در زمینه بهداشت و پزشکی داشته است که این پیشرفت ها حاصل تلاش و مشارکت مردو و خیرین در این بخش به دست آمده است و این از برکات و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است.   منبع خبر سایت فرمانداری      

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


+ 5 = 8

theme