تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / آئین تودیع و معارفه فرماندار آق قلا از نگاه اولکامیز

آئین تودیع و معارفه فرماندار آق قلا از نگاه اولکامیز

تصویر کوچک شده اولکا میز:حامد دلیجه :صبح روز پنج شنبه  مقابل درب فرمانداری اق قلا  ساعت ۸٫۳۰دقیقه صبح عده ای از مردم جمع شده بودند  هنوز نیم ساعتی به شروع مراسم باقی مانده بود .عبدالحی اخوند میرزاعلی امام جمعه اق قلا از راه رسید و وارد فرمانداری شد تنها بود خستگی را می شد، در چهره اش  مشاهده نمود ، ایشان  که با انتصاب فرماندار غیر بومی  در شهرستان اق قلا صراحتآ مخالفت کرد و در نهایت  مسئولین به گزینه الیاس هیوه چی رسیدند. در پایان مراسم چند لحظه ای  فرصتی پیش امد با  وی دیدار کنم احوال پرسی کردم   .

سئوالی از وی پرسیدم  پاسخ سئوالم را مثل همیشه با بزرگواری  و متانت خاصی جواب داد، در مورد انتخاب فرماندار بود ؛ حرفهای  وی مرا به متعجب کرد ، ولی بهتر دیدم به رسم امانتداری  انرا منتشر نکنم  و ضمن تبریک انتصاب فرماندار جدید از وی  خداحافظی نمودم.
هنوز چند دقیقه ای به اغاز مراسم باقی مانده بود علیرغم اعلام اینکه ائین معارفه وتودیع در غالب جلسه شورای اداری شهرستان برگزار خواهد شد، برتعداد جمعیت لحظه به لحظه افزوده می شد عبدالباسط اخوند رهبر نیز با همراهی چند نفر وارد شد .حاج مهدی اخوند حبیب لی پدر دو شهید نیز جهت استقبال از الیاس هیوه چی امده بود مردی صبور، که صبر واستقامت را باید از او اموخت.
کم کم  مهمانان از راه می رسیدند، بگ دوردی سوداگر از مراوه تپه ،دانگ اتار ارجبی  و دکتر پالیده رئیس بیما رستان کلاله ،شیر محمد لی رئیس شورای شهر گنبد  ؛ شهر دار اینچه برون و خیلی از فعالان  گنبد و بندر و گرگان و گمیشان حضور نیز خود را به فرمانداری اق قلا رسانده بودند .برادارن الیاس هیوه چی  که حاج سلیمان و دیگر برادران   نیز به سهم خود به اشنا یان خود خوش امد می گفتند. حضور رئیس مجمع خیرین سلامت اق قلا به همراه برادان خود در این جلسه جالب توجه بود که بااضافه شدن حاج پیخی موحد ؛ جمع  انان   کامل شد. خبر نگاران محلی نیز جهت پوشش مراسم حضور پر رنگی داشتند ، انا بیات از هفته نامه صحرا ، تانی کاظمی  هفته نامه همزیستی ، عاشور رئوفی اقتصاد گلستان  حمید میزا علی خبر نگار قدیمی از اق قلا. .
اما انچه مشخص بود  جایی که در نظر گرفته شده بود جوابگوی حضور علاقه مندان نبود و حدود ۵۰نفر از مردم حتی برخی از مسئولین شهری که چند دقیقه ای دیر رسیده بودند نتوانستند وارد سالن شوند . از شهرستان اق قلا نیز  علاوه بر بخش داران و روئسای ادارات و شهردار ،انه محمد دلیجه و خانم جهانفر اعضای شورای شهر حضور داشتند. مراسم راس ساعت ۹٫۱۰دقیقه با تلاوت کلام الله مجید شروع شد و سپس حاج گلدی کر ضمن  خیر مقدم  گویی به حضار به تشریح عملکرد ۲٫۵ساله خود پرداخت . وپس از ان امام جمعه اهل تشیع انبار الوم در رابطه با  اهمیت داشتن روحیه بسیجی در مدیران و نکات اخلاقی نکاتی  بیان کرد.
سپس آخوند میرزاعلی ، امام جمعه شهرستان آق قلا گفت : هر وقت ما به منصبی رسیده ایم باید بدانیم که روزی نیز از این منصب کنار خواهیم رفت چرا که طبق فرمایش قرآن کریم دنیای ما فانی بوده و همه ما روزی از بین خواهیم رفت.
وی با بیان اهمیت بسیار بالای اتحاد در جامعه اسلامی گفت : طبق فرمایش مقام معظم رهبری ، اتحاد و وحدت کلمه در بین مردم ،مسئولین در همه قومیت ها مهم بوده و برای حفظ آن می بایست تلاش کنیم چرا که رمز سربلندی هر جامعه و نظام بستگی به اتحاد بین آنها دارد. امام جمعه شهرستان آق قلا در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان ضرورت اقتصاد مقاومتی در جامعه گفت : امروزه دشمنان اسلام از هر حیله و نیرنگی استفاده می کنند تا به هر طریق ضربه ای به جامعه اسلامی ایران بزنند.جامعه ای پویا و زنده می باشد که اقتصاد فعالی داشته باشد. اگر اقتصاد ما پیشرفت کند ، جامعه اسلامی و نظام ما پشرفت خواهد کرد. معاون سیاسی امنیتی استاندار نیز با بیان اینکه تغییر و تحول جزء ذات هر تشکیلا ت  می باشد و این دلیل ان نیست که از مدیران موفق در جاهای دیگر استفاده نشود . در ادامه با قرائت حکم الیاس هیوه چی به عنوان فرماندار جدید اق قلا و تقدیر وتشکر از حاج گلدی کر ،فرماندارجدید اق قلا الیاس هیوه چی با بیان اینکه توسعه و پیشرفت شهرستان نیاز به همدلی ، وحدت مردم ومسئولین دارد نیم نگاهی نیز به وضعیت  اقتصادی، فرهنگی ، اموزشی شهرستان از نگاه  امار وارقام پرداخت. پس از سخنان فرماندار جلسه ای که حدود ۲ساعت به طول انجامید به اتمام رسید.هنگام خروج حضار از سالن  برای لحظاتی برای عرض تبریک و روبوسی دور فرماندار حلقه زدند که در این هنگام حاج محمد اخوند عابدین وارد شد که همه سکوت کردند وحاج اخوند نیز برای موفقیت الیاس هیوه چی دعا نمودند. پس از خروج از سالن فرماندار جدید و سابق جهت غرس نهال به یکی از نقاط شهر اعزام شد اند.

صفحه مناسب چاپ

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


6 - 5 =

theme