تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / چرا امت اسلامی وآزادی خواهان جهان نسبت به حکم شیخ نمر بی تفاوت نمی مانند

چرا امت اسلامی وآزادی خواهان جهان نسبت به حکم شیخ نمر بی تفاوت نمی مانند

236
منطقه خاورمیانه اکنون پیچ تاریخی حساسی از عمر خود را سپری می کنند. دوستان و دشمنان قسم خورده امت اسلامی با عملکرد خود، نقاب از چهره بر می‌دارند و ملت‌ها ی اسلامی و آزدی خواهان جهان با شفافیت بیشتری می‌توانند جریان‌ها، فتنه ها افراد و مدعیان دروغین حقوق بشر را از دلسوزان واقعی جدا کنند و بشناسند. و هیچکس نمی‌تواند از وظیفه‌ای انسانی شانه خالی کند.از یک سو عربستان سعودی به دنبال آسیب رساندن به اقتصاد و قدرت نظامی ایران از طریق کاهش قیمت نفت به بهانه اینکه ایران از گروه های مخالف عربستان سعودی در سوریه، عراق و لبنان حمایت می کند.
از سوی دیگریکی از علمای برچسته که صرفا به انتقاد از حکومت پرداخته است و صدور حکم اعدام صادر می نمایند که با این عمل به دنبال منحرف کردن افکار عمومی جهان از داعش است .این اقدام عربستان تلاشی برای فرار به جلو در شرایطی است که منطقه و جهان خطر داعش را خطر عمده منطقه می دانند. عربستان با انحراف مسیر تلاش می‌کند فعالیت‌هایی که برای تقویت داعش انجام داده، تحت الشعاع قرار دهد و پنهان کند. بنا بر این امت اسلامی و آزادی خواهان جهان نسبت به توطئه شوم وحکم شیخ نمر بی تفاوت نمی مانند.
در عراق، تروریست‌های داعش که با تجهیزات نظامی کامل درحال کشتار مردم این کشور هستند، به هیچکس رحم نمی‌کنند. برای آنها مسلمان و مسیحی و سنی و شیعه و ایزدی و کرد و ترکمن تفاوتی ندارد.
خرید و فروش زنان، تجاوز به نوامیس مردم، چپاول اموال شهروندان، غارت روستاها، تخریب اماکن مذهبی و کشتار دسته‌جمعی اهالی هر منطقه‌ای که در برابر زورگوئی‌های این گروه فاسد و جنایتکار مقاومت کند، از اقدامات عادی و روزمره آنان است.
همین وضعیت، اکنون در کوبانی سوریه جریان دارد. در کوبانی، کردها را به دست کردها ، مسلمانان را به دست مسلمانان می‌کشند و نام این جنایات را پیشروی “دولت اسلامی” می‌گذارند. آمریکا و انگلیس…. مدعیان حقوق بشر، نه تنها به صورت یک تماشاچی نگاه می‌کنند، بلکه تمام مقدمات را برای بدنام کردن مسلمانان و خشن نشان دادن چهره ناب اسلام از طریق رسانه و… فراهم ساخته است و عملاً به داعش کمک می‌کند تا هرچه می‌تواند به این آتش هیزم بریزد و شعله‌های آن را سوزان‌تر نماید.
مهره‌های منطقه‌ای آمریکا وانگلیس نیز با اینکه نام مسلمان و عنوان سران کشورهای اسلامی را یدک می‌کشند، با آمریکا برای دامن زدن به این آتش همکاری می‌کنند و در قالب دروغ بزرگی به نام ائتلاف ضد تروریسم و ضد داعش شریک شده‌اند، ائتلافی که در عمل نشان داده هدفی غیر از ماندگار کردن بلای خانمان سوز تروریسم و ناامنی در منطقه خاورمیانه ندارد.
تکلیف مسلمانان و ملت‌های منطقه در چنین وضعیتی، شناختن دقیق مهره‌ها و سر انگشتان آمریکا و انگلیس در منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است کما اینکه عواقب فعال شدن تروریست‌ها در منطقه نیز باید برای عموم مردم دنیا به ویژه منطقه خاورمیانه روشن و تشریح شود تا بدانند چه نقشه‌هائی برای آنها کشیده شده است.
حاصل خیانت مشترک که اکنون خاورمیانه عربی را به منطقه جنگی و آشوب و ناامنی تبدیل کرده‌اند اینست که مسلمانان را به برادرکشی کشانده، کینه اقوام و ملت‌ها را نسبت به همدیگر دامن زده، در میان مسلمانان نسل کشی کرده،‌ کشورهای اسلامی را به ویرانی کشانده، برای رژیم صهیونیستی حاشیه امن ایجاد کرده، ثروت‌های ملت‌های مسلمان را صرف جنگوبازسازی خرابی ناشی آن کرده و به جیب دشمنانشان ریخته، چهره اسلام را با وحشی‌گری‌های داعش و سایر گروه‌های تکفیری مخدوش ساخته و دست قدرت‌های استعماری را در منطقه باز گذاشته است. این، خطری است که تمام کشورهای منطقه را تهدید می‌کند و رفع این خطر، فقط با وحدت، بصیرت، قیام آگاهانه، بیداری امت اسلامی وملت‌ها ی آزاده جهان میسر خواهد بود. پرورش دهندگان داعش، از این گروه تروریستی تا تغییر دادن نقشه سیاسی منطقه خاورمیانه تمام قد وبا استراتژی پیچیده حمایت خواهند کرد و ملت‌ها باانسجام مانع تحقق این هدف شوم استعماری شوند.
(حاجی گلدی کر فرماندار سابق شهرستانهای ترکمن وآق قلا)  

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


9 - = 4

theme