تیتر اخبار

مدیر کل دفتر روستایی استانداری گلستان در آق قلا :
تعامل شوراهای شهر و روستا با مردم افزایش یابد

مدیر کل دفتر روستایی استانداری گلستان : توصیه من به تمام شوراهای شهر و روستا این است که تعامل شما و مردم می بایست افزایش پیدا کند .
سمیعی مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان آق قلا که در مسجد صاحب الزمان این شهر برگزار گردید گفت : توصیه من به تمام شوراهای شهر و روستا این است که تعامل شما و مردم می بایست افزایش پیدا کند .

وی تاکید کرد : شورای اسلامی روستاها باید همیشه و در همه حال در کنار دهیارها باشند و به منابع آنها رسیدگی کنند. ما امیدواریم این تحریم ها ظالمانه که برای این ملت وضع شده است لغو گردد تا وضعیت اقتصادی کشور به حالت عادی خود بازگردد.

هیوه چی ، فرماندار شهرستان آق قلا نیز ضمن اشاره به آیه قرآن مجید”وامرهم شوراء بینهم” با بیان مطلب فوق افزود: تشکیل شوراها علاوه براینکه از مطالبات مردمی است، پشتوانه دینی وکلام خداوند نیز می باشد و افرادیکه به عنوان نمایندگان مردم انتخاب می شوند نباید به سادگی از این مسئولیت گذر نموده واز نگاه تنگ نظرانه،تقسیمی،مبتی برحب و بغض های شخصی ویا طایفه ای و قومی بپرهیزند.

وی افزود: انتظارات مردم سابقآ ،انتظارات سخت افزاری همچون انجام پروژه های عمرانی و فیزیکی بوده است که در حال حاضر این نگاه چهره واقعی تر به خود گرفته است و این بدین معناست که علاوه برانتظارات سخت افزاری ،افق نرم افزاری که همان نگاه فرهنگی و اجتماعی است نیز تقویت شده و مردم امیدوارند.توجه اساسی به مقوله فرهنگ و تقویت آن از آسیب های اجتماعی کاسته و پیشرفت شهر و روستا در تمامی زمینه ها از جمله اقتصادی را در برگیرد.

وی همچنین به شعار سال مقام معظم رهبری اشاره داشته و گفت:توافق کلی هسته ای که با پشتوانه رهبری و مردم و تیم قدرتمند هسته ای در ابتدای سال و برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در آخر سال جاری همه نیاز به همدلی و همزبانی داشته تا بتوانیم آن چیزی که شایسته ملت ایران هست تحقق ببخشیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان آق قلا به برخی از مشکلات و کمبودها در سطح شهرستان از جمله کمبود فضای سبز و عدم استقرار اداره بنیاد مسکن اشاره داشته و اضافه کرد:از ابتدای سال تا کنون ۵میلیارد تومان جذب اعتبار شهرستان در زمینه های رفع مشکلات راههای ارتباطی ، بهسازی شبکه های برق رسانی،بازنگری زیرساخت ها وتنظیم برنامه های آن،بهسازی شبکه های فرسوده آبرسانی در شهرها و به خصوص در روستاهای صورت گرفته است.

همچنین برخی از نمایندگان شوراهای شهر و روستایی شهرستان نیز مشلات خود را بین کردند.البته آنها از سمیعی به دلیل ترک جلسه گلایه کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


+ 7 = 15

theme