تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / فرماندار سابق شهرستان‌های ترکمن و آق‌قلا : آخوند عابدی کر از شخصیت‌های برجسته ترکمن در علوم دینی و حفظ وحدت بود

فرماندار سابق شهرستان‌های ترکمن و آق‌قلا : آخوند عابدی کر از شخصیت‌های برجسته ترکمن در علوم دینی و حفظ وحدت بود

 

فرماندار سابق شهرستان‌های ترکمن و آق‌قلا  گفت : حاج آخوند عابدی کر، امام‌جمعه اهل سنت بندر ترکمن، یکی از شخصیت‌های برجسته ترکمن در علوم دینی و مذهبی توانمند در این عرصه بود که خدمت‌های بسیار ارزشمندی را به مردم ارائه نمود.

حاجی گلدی کر، فرماندار سابق شهرستان‌های ترکمن و آق‌قلا و استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار راه اسپی دژ، ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت حاج آخوند عابدی کر، عالم بزرگ ترکمن‌صحرا گفت : ضایعه بزرگ از دست دادن حاج آخوند کر، مفسر بزرگ قرآن به زبان ترکمنی و استاد برجسته حوزه و دانشگاه را به تمام مردم ترکمن تسلیت عرض می‌کنم.

وی افزود : حاج محمد آخوند عابدی کر، امام‌جمعه اهل سنت بندر ترکمن، یکی از شخصیت‌های برجسته ترکمن در علوم دینی و مذهبی و فردی توانمند در این عرصه بود که خدمت‌های بسیار ارزشمندی را جهت حفظ وحدت ارائه نمود.

کر ادامه داد : سوابق تدریس ایشان در علوم دانشگاهی و حوزه خود گواه بر بزرگی و توانمندی این شخصیت می‌باشد. حاج آخوند، مؤسس حوزه علمیه قبا شهرستان بندر ترکمن در سال ۱۳۶۸ و رییس عقیدتی-سیاسی نیروی انتظامی شهرستان بندر ترکمن به مدت ۵ سال بوده است و سوابق درخشان بسیار زیادی را در طول زندگی خود داراست.

فرماندار سابق شهرستان‌های ترکمن و آق‌قلا تصریح کرد : آخوند کر، مسلط به زبان‌های عربی، انگلیسی، ترکی و ترکمنی بوده که تفسیر عابدی ایشان، به‌عنوان اولین تفسیر قرآن کریم به زبان ترکمنی بسیار مشهور می‌باشد.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد : ضمن تسلیت مجدد خدمت به تمام همشهری‌ها و مردم خوب و عزیز این خطه، از خداوند متعال شادی روح این عالم بزرگ و آرزوی آرامش ابدی ایشان را خواستارم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


5 - 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

theme