تیتر اخبار
خانه / اطلاع رسانی / شهردار آینده اق قلا کیست؟

شهردار آینده اق قلا کیست؟

تصویر کوچک شده اولکامیز:حاج عبدالرشید قرنجیک کیست که این روزها در آق قلا ورد زبانهاست. شهروندان از توانمندی و شایستگی هایش می گویند. شخصیتی که همه می خواهند کلید شهرداری به دست این چهره متخصص و متعهد سپرده شود. به همین خاطر هر هفت عضو منتخب شورای شهر اق قلا بدون رای مخالف و ممتنع حاج رشید قرنجیک به عنوان شهردار اق قلا انتخاب کرد.

وی فرزند حاجی نیاز قرنجیک است. متولد ۱۳۵۳ و بزرگ شده شهر آق قلا می باشد. تحصیلات ابتدایی را در دبستان دکتر شریعتی (حاج ارکت فعلی) ، راهنمایی را در مدرسه کمینه و متوسطه را در دبیرستان مطهری و دو سال نیز در دانشسرای تربیت معلم شهدا سرخنکلاته سپری کرده است.
در حال حاضر حاج رشید قرنجیک مدیر دبیرستان بوده و در همه مقاطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه سابقه مدیریت دارد. در سال ۱۳۹۰ رتبه برتر کشوری در تفسیر تصاویر جغرافیایی را که در اصفهان برگزار شده بود کسب کرد. در سال ۱۳۹۱ به عنوان مدیر نمونه متوسطه شهرستان آق قلا انتخاب گردید.

شهردار آینده آق قلا حاج رشید قرنجیک از نظر تحصیلات وی در سال ۱۳۷۸ مدرک لیسانس جغرافیا از دانشگاه پیام نورگنبد و فوق لیسانس جغرافیا و برنامه ریزی شهری را در سال ۱۳۸۱ از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران اخذ نمود.در حال حاضر نیز دانشجوی مقطع دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری در مرکز تحصیلات تکمیلی تهران می باشد.

پایان نامه وی با عنوان بررسی رشد و توسعه شهر آق قلا و روند شهرنشینی شدن در بخشهای پیرامون به عنوان یک منبع هنوز هم در کتابخانه شهرآق قلا مورد استفاده علاقمندان قرار می گیرد.
زمینه مطالعاتی در مقطع دکترا نقش سرمایه اجتماعی در توسعه شهرهای کوچک می باشد که از مباحث نوین در برنامه ریزی شهری بوده و یک برنامه ریزی از پایین به بالا است.

رشید قرنجیک بعد از اتمام تحصیلات در مقطع فوق لیسانس با چندین شرکت مهندسین مشاور در تهیه طرحهای جامع و هادی شهری و روستایی همکاری داشته است.
مهندسین مشاور و معماران شهرتاش تهران ، کنسرسیوم مبنا در گیلان ، اترک گرگان اساس اندیش و آمایش سبز گلستان ، چشم انداز سامان و … ازجمله شرکتهایی است که ایشان به عنوان مدیر و کارشناس پروژهای شهری و روستایی به انجام فعالیتهای تخصصی در برنامه ریزی شهری و روستایی پرداخته است .

شهردار آینده آق قلا از سال ۱۳۸۲ در دانشگاه پیام نوربندرترکمن به تدریس دروس مبانی جغرافیای شهری، جغرافیایی شهری ایران ، اصول و وروشهای برنامه ریزی شهری ؛ کارگاه برنامه ریزی شهری و… مشغول بوده است.

 منبع خبر سایت اولکامیز

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


7 - 2 =

theme